W czym możemy Ci pomóc?
Konsultacje laryngologiczne oferujemy w naszej przychodni w Warszawie. Nasi specjaliści zajmują się leczeniem i diagnostyką chorób ucha, nosa, zatok przynosowych, krtani i gardła. Część badań diagnostycznych może być wykonywana na miejscu, w trakcie wizyty.
W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz badanie fizykalne, dzięki któremu może postawić diagnozę oraz zadecydować o dalszym postępowaniu i planie leczenia.
Stale poszerzamy ofertę i możliwości diagnostyczne naszych poradni, dlatego w ALERGO-MED w Warszawie można wykonać badanie endoskopowe nosa, gardła i krtani, o którym nieco więcej piszemy poniżej.
W jakich sytuacjach może przydać się konsultacja larygologiczna?
Z laryngologiem warto skonsultować dolegliwości takie jak:
Pierwsza konsultacja trwa około 20 minut, ale trzeba brać pod uwagę czas na ewentualne badania diagnostyczne, dlatego warto zarezerwować sobie nawet 45 minut.
Kolejne konsultacje są krótsze i z reguły zajmują około 15 minut, chyba, że ponownie wykonywane są dodatkowe badania.
Fiberoskopia
Jest to badanie, w którym za pomocą giętkiego endoskopu z kamerą lekarz może obejrzeć górne drogi oddechowe nawet w trudno dostępnych miejscach. My używany do diagnostyki bardzo cienkiego nasofiberoskopu Vision Medical – jego grubość wynosi 2,8 mm, dzięki czemu świetnie sprawdza się zarówno przy badaniu dzieci jak i dorosłych. Nie tylko lekarz, ale i Pacjent może zobaczyć bezpośrednio efekt badania w postaci filmu, czy zdjęć nosogardła, wnętrza nosa, krtani, gardła czy błony bębenkowej. Dzięki temu, lekarz może dokładnie omówić ewentualne schorzenie i metodę leczenia.
Badanie może pomóc w diagnostyce:
Przygotowanie i przebieg badania:
Do badania nasofiberoskopem nie wymagane jest specjalne przygotowanie zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest ono bezbolesne i najczęściej nie wymaga znieczulenia. U dzieci lub osób wrażliwych istnieje możliwość znieczulenia błony śluzowej nosa i gardła środkiem znieczulającym w sprayu. Badanie fiberoskopem odbywa się w pozycji siedzącej, a głowa pacjenta oparta jest o zagłówek fotela laryngologicznego. Trwa ono kilka minut.