Od początku swojej działalności ALERGO-MED Poradnia Specjalistyczna przykłada dużą wagę do jakości świadczonych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi realizować na jak najwyższym poziomie zarówno pod względem standardów medycznych jak i standardów zarządzania organizacją oraz aby świadczyć je w atmosferze życzliwości i bezpieczeństwa, z poszanowaniem praw i godności każdego Pacjenta.
Poprzez kompleksową diagnostykę i wyspecjalizowaną opiekę lekarską oraz pielęgniarską wspieramy naszych Pacjentów w utrzymaniu jak najlepszego zdrowia. Zatrudniamy personel medyczny o wysokich kwalifikacjach zawodowych.
Wszyscy nasi pracownicy posiadają odpowiednie wykształcenie, wiedzę i umiejętności, aby skutecznie i efektywnie wypełniać powierzone im zadania i obowiązki, poszerzają i aktualizują zakres wiedzy poprzez samokształcenie i udział w szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe, kierują się w swojej pracy osobistą i zawodową uczciwością, są świadomi konsekwencji wynikających z nieetycznego zachowania lub działań niezgodnych z prawem. Dla każdego z naszych pracowników przygotowaliśmy odpowiedni opis stanowiska pracy, na który składa się zakres obowiązków i uprawnień.
W ramach organizacji pracy poradni ALERGO-MED w Otwocku i Warszawie wdrożyliśmy i na bieżąco aktualizujemy wewnętrzny system zarządzania jakością, którego głównym celem jest monitorowanie i stałe podnoszenie jakości udzielanych świadczeń medycznych i obsługi Pacjentów. Prowadzenie systemu oznacza systematyczne audyty, dzięki którym wiemy, w jakich obszarach możemy się poprawić i stale dbamy o wdrażanie zmian zaleconych po takich kontrolach.
W ramach tego systemu analizujemy również występowanie zdarzeń niepożądanych w naszych placówkach. Zgodnie z art. 18 ustawy z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta (Dz. U. 2023 poz. 1692) każdy podmiot wykonujący działalność leczniczą w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia jest obowiązany do monitorowania zdarzeń niepożądanych. Wypełniając ten obowiązek podejmujemy działania mające na celu ograniczenie występowania takich zdarzeń. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem dokonuje systematycznej oceny i analizy zgłoszonych ryzyk i incydentów. Dotyczy to bezpieczeństwa w zakresie udzielanych świadczeń zdrowotnych jak i w zakresie niemedycznym.
Ocena skuteczności wewnętrznego systemu zarządzania jakością poza wspomnianymi audytami i kontrolami realizowana jest też poprzez analizę badania opinii i doświadczeń pacjentów. Badanie prowadzone jest w sposób ciągły na podstawie ankiety, o której mowa w art. 20 ust. 1 Ustawy z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta (Dz. U. 2023 poz. 1692). Wyniki badania służą poprawie jakości i bezpieczeństwa usług świadczonych przez nasze Poradnie.
Zachęcamy do wypełnienia ankiety w trakcie wizyty w naszej
poradni. Będziemy zobowiązani za podzielenie się z nami opinią.